0 głosów
przez użytkownika (120)

Jestem emerytem i od 47 lat opłacam składki na ub.społ. i zdrowotne.Z uwagi na trudno dostępne wizyty u specjalistów w przychodniach NFZ,Dziecko postanowiło mi pomóc i zakupiło abonament w Luxmedzie jest on jednak ubogi ze względu na cenę i nie obejmuje wielu koniecznych badań,diagnostyki czy rechabilitacji. Jeśli np.dostaję skierowanie od lek.ortopedy w ramach abonamentu na fizykoterapię to i tak muszę otrzymać od lekarza rodzinnego skierowanie do ortopedy zNFZ aby ten skierował mnie na fizykoterapię w ramach NFZ. Proszę mi wytłumaczyć jakie to udogodnienia dla pacjęta,ułatwienia dla NFZ .Jaki sens ma to moje dodatkowe ubezpieczenie do którego byłam tak bardzo zachęcana przez MZ.Bardzo proszę o dokładne wyjaśnienie mi tej kwestji i poproszę o język nie użędowy ale zrozumiały dla normalnego,starszego człowieka.Bo do tej pory to jestem narażona na dodatkowe koszty,wydłużenie casu oczekiwania na wizytę lek. i oczekiwanie na zabiegi.Bardzo proszę o odpowiedz bo jak widzę to wszystko jest bez sensu.

                                                              Pozdrawiam
                                                              Danuta Bąkowska l.73

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (41.8k)

Informujemy, że do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnych w zakresie poradni specjalistycznych (za wyjątkiem ginekologa i położnika, dentysty, wenerologa, onkologa, psychiatry) oraz pracowni fizjoterapeutycznych w ramach NFZ ma Pani prawo na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Korzystanie z badań diagnostycznych w ramach NFZ również wymaga skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, większość badań diagnostycznych wykona Pani jedynie w placówkach wskazanych przez lekarza zlecającego w ramach zawartych umów podwykonawczych. Wyjątkiem są badania kosztochłonne- tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, kolonoskopia, gastroskopia, echokardiogram płodu- tutaj Pani wybiera placówkę samodzielnie spośród tych, które mają zawarte umowy bezpośrednio z NFZ.

Jeżeli korzysta pani z pakietu badań komercyjnych w LUXMED to o zasady wykonania diagnostyki proszę pytać w LUXMED.

Witamy w serwisie Urząd Zdrowia, w którym możesz zadawać pytania i zdobywać wiedzę na temat działania publicznej służby zdrowia.
...